Szkoła Podstawowa w Bartodziejach

Aktualności

Wyjątkowo miły dzień...

Utworzono: 2023-11-24 12:17:42
Zaktualizowano: 2023-11-24 12:19:11

        Dzień Życzliwości i Pozdrowień, przypadający na 21 listopada, zawsze chętnie jest akcentowany przez naszą społeczność szkolną. Dbamy o dobre relacje międzyludzkie i okazywanie innym szacunku. To przyjazne święto skłania nad do reflekscji nad tym, co możemy zrobić, by stać się bardziej życzliwymi i tolerancyjnymi na co dzień. Zachęcamy do uśmiechu, przyjemnych gestów czy miłej wymiany zdań. W tym roku Samorząd Uczniowski, z pomocą p. Edyty Woźniak i p. Anny Zakrzewskiej przyozdobił szkołę w radosne ilustracje oraz sentencje mogące stanowić motto życiowe dla wielu z nas. Nie zabrakło cennych wskazówek, które pomogą nam być bardziej otwartymi na potrzeby innych. Na tabablicy w szkolnym korytarzu widniały przyjazne wyrażenia i uprzejme słowa. Dziękuję Ci, Milo Cię widzieć, Doceń siebie, Jesteś wspaniały, Szczęście ma Twoje imię to tylko niektóre z nich. Każdy mógł je wziąć i podarować wybranej osobie, a tym samym wprowadzić ją w pozytywny nastrój. Wszyscy losowali karteczki z optymistycznymi wróżbami, dzięki którym dalszy ciąg dnia zapowiadał się pomyślnie :)

Każdy ma jakiegoś misia...

Utworzono: 2023-11-20 14:11:08

       Dzień Pluszowego Misia nie mógł zostać pominięty. Pani Justyna Klepacz zorganizowała w sali gimnastycznej wspólne świętowanie. Uczniowie chętnie wzięli udział w tym spotkaniu integracyjnym, które pełne było miłych i zabawnych akcentów. Wysłuchaliśmy ciekawostek związanych z historią tego nietypowego święta. Została także przygotowana prezentacja na temat różnych misiów, znanych z popularnych bajek czy filmów. Dzieci aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu.  Wspólnie grały na wybranych instrumentach, tańczyły, śpiewały, wykonywały w grupach zadanie plastyczne. Pluszaki przyniesione specjalnie na tę okazję umiliły spędzony razem czas i podkreśliły rolę misia, jaką pełni on w życiu małego czy starszego dziecka. Przecież każdy ma w domu jakiegoś misia.

Jesteśmy uczniami!

Utworzono: 2023-11-20 13:58:44

       Pani Dorota August sprawiła, że jej podopieczni przeżywali dzisiaj wyjątkowe chwile. Wraz z nimi przygotowała ważne wydarzenie- ślubowanie na uczniów naszej szkoły. Czworo przejętych sytuacją dzieci zaprezentowało się w programie słowno- muzycznym, podczas którego pan Dyrektor dokonał uroczystego aktu ślubowania, po czym serdecznie powitał uczniów w naszej społeczności szkolnej, życząc im wielu sukcesów na polu edukacji. Pierwszoklasiści udowodnili, że już wiele potrafią, a dalsze zdobywanie wiedzy będzie dla nich przygodą, którą przeżyją razem ze starszymi kolegami i koleżankami. Za taką aktywną oraz dzielną postawę  otrzymali od wywchowawczyni książeczki. Przewodnicząca Rady Rodziców- p. Agnieszka Sułkowska także doceniła zaangażowanie dzieci i wręczyła im upominki. Rodzice nie pozostali obojetni. Ten dzień jest ważny także dla nich. Mamy przekazały swoim pociechom wielkie rogi obfitości. Duża ilość łakoci ma być symbolem ogromnej ilości wiedzy, jaką pierwszaki będą zdobywać każego, kolejnego dnia.  Witamy w sród nas :)

Śpiewający patrioci

Utworzono: 2023-11-20 13:43:56

      W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Owadowie odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Chętni uczniowie z klas 1-8 z okolicznych szkół podjęli to muzyczne wyzwanie. Bartodzieje reprezentowali czwartoklasiści w składzie: Róża Figarska, Ola Stefan i Michał Sułkowski. Opiekę nad dziećmi sprawowała wychowawczyni. Wsparcie  w przygotowaniach  zaoferowała p. Magdalena Kania, która pomogła w doborze repertuaru i udzieliła dzielnym wokalistom cennych wskazówek. Zawodnicy z dumą śpiewali utwory patriotyczne, które przecież nie należą do najłatwiejszych. Tematyka zobowiązuje do zachowania należytej postawy oraz wczucia się w sens wykonywanej pieśni. Michał pokazał, że świetnie potrafi sobie poradzić w takiej sytuacji i wyśpiewał dla nas II miejsce. Pięknie pokazał się w piosence Rozkwitały pąki białych róż. Gratulujemy odwagi i talentu muzycznego :)

Ta strona korzysta z ciateczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.